תודות

חוברת תקצירים

לצפייה בחוברת התקצירים לחצו כאן.

טיפ: בעת הניווט בחוברת ניתן לחזור לראש הקובץ באמצעות לחיצה על המקשים Ctrl+Home

פרס ההרצאה המצטיינת ע"ש איתן שפיצר ז"ל

איתן שפיצר ז"ל - 2005-1969

איתן היה חבר הוועד המנהל של האגודה הישראלית לאקולוגיה ולמדעי הסביבה. הוא ייסד את חברת א.ש.שרותי מחקר, חברה לבדיקות זיהום אוויר ממפעלי תעשייה ובסביבה, מיד לאחר שחרורו מצה"ל, וניהל אותה עד מותו בתאונת דרכים, בפברואר 2005.
איתן היה בעל תואר B.Sc  בכלכלה ובמדעי האטמוספרה M.Sc, בלימודי הסביבה מאת האוניברסיטה העברית. לכל אורך שנות עשייתו הוא ראה לנגד עיניו את היישום בשטח של הידע התיאורטי האקדמי כמשימתו העיקרית. לשם כך נתן איתן את עצותיו בחינם לכל דורש, גם לעובדי הרשויות וגם לתעשיינים.

איתן זכה להערכה רבה על הידע והמקצועיות הן בארץ אך גם מקולגות בחו"ל וביניהם אנשי מקצוע שפיתחו וכתבו בעצמם את שיטות בדיקות הארובה ובדיקות הסביבה עבור הסוכנות האמריקאית להגנת הסביבה. מעל לכל איתן היה איש חייכן, טוב לב, חבר ואיש משפחה מסור.

זוכי הפרס ע"ש שפיצר בכנסי עבר

פרס המחקר המצטיין בתחום האקולוגיה של החי והצומח של ארץ ישראל ע"ש ישי לוי ז"ל

ישי-דב לוי ז"ל - 1990-1970

ישי גדל בקיבוץ שעלבים. הוא למד בבית הספר היסודי ובחטיבת הביניים של ישיבת שלעבים ובבית הספר "הרטמן". עם גיוסו לצה"ל הוצב לחיל השריון. לאחר סיום שלב הצמ"פ הוצב לגדוד "עוז" והועבר לעבודה גדודית בבסיס הגדוד. בעקבות בקשות חוזרות ונשנות הועבר לפעילות מבצעית בלבנון. בסביבות ראש חודש שבט טלפן בשמחה למשפחתו והודיע כי הומלץ על ידי מפקדיו לעבור קורס מפקדי טנקים.

אור לז' בשבט תש"ן, בשעות הבוקר של ערב שבת פרשת "בא", בעת היתקלות עם חוליית מחבלים שניסתה לחדור לתחום ישראל, נפצע קשה. למרות מאמציהם הרבים של החובש והרופא, ישי החזיר את נשמתו לבוראו. הוא נקבר בבית הקברות הצבאי בהר הרצל בירושלים.

זוכי הפרס ע"ש שפיצר בכנסי עבר

פרס LDD

חברת אל. די. די (LDD) טכנולוגיות מתקדמות בע"מ, היא החברה המובילה והוותיקה בישראל במתן שירותי ייעוץ מקצועי ופתרון מלא לשיקום הקרקע ומי התהום. החברה היא חלק מקבוצת ניאופרם ומנוהלת על ידי ד"ר רפי מנדלבאום, לו כעשרים שנות מחקר אקדמי בתחום פירוק מזהמים.

הצוות המקצועי ב-LDD מורכב מבעלי תארים אקדמאיים רלוונטיים כגון – הידרולוגיה, גיאולוגיה, מיקרוביולוגיה, מדעי הקרקע והמים והנדסת סביבה. אנשי הצוות עוברים הכשרות ייחודית והעשרה מקצועית באופן שוטף, המקנה להם ניסיון רב בעבודות שטח וידע מחזית המחקר והיישום בעולם.

לאורך השנים ביססה החברה שיתופי פעולה עם חברות בינלאומיות מובילות בתחומן ועל לקוחותיה נמנים הגופים הציבוריים הגדולים והחברות התעשייתיות המובילות במשק הישראלי.

פרס על מפעל חיים

פרופ' יוסי לשם הוא הזוכה בפרס על מפעל חיים בתחום האקולוגיה ומדעי הסביבה מטעם הוועידה השנתית למדע ולסביבה 2017.

לשם הוא פרופסור לזואולוגיה מאוניברסיטת תל אביב, שבעבר שימש מנכ"ל החברה להגנת הטבע והקים וניהל את המרכז הבינלאומי לחקר נדידת הציפורים בלטרון. פרס מפעל חיים מוענק לו על תרומתו הייחודית בקידום הצפרות והפיכתה לנושא משמעותי בחברה הישראלית. לשם הוא חוקר בעל הישגים מדעיים מרשימים בחקר ציפורים בסכנת הכחדה, נדידת ציפורים והדברה ביולוגית בעזרת ציפורים והוא ממובילי המהפך החינוכי הסברתי בנושא הצפרות בארץ ובעל פעילות ציבורית ובינלאומית ענפה להרחבת המודעות להגנה על בעלי הכנף.

יוסי לשם. צילום: מוטי צ'רטר
ד

ד"ר גידי אשל

גידי אשל הוא בעל תואר דוקטור למדעי הסביבה ופיסיקה מאוניברסיטת קולומביה וכיום חוקר בבראד קולג' בארה"ב את השפעות הצריכה והגידול של בשר על שינוי האקלים. מחקריו של אשל מראים כי שינויים קלים בדיאטה שלנו יכולים להשפיע באופן משמעותי ביותר על בריאותנו ובריאות הסביבה. אשל מפתח יחד עם עמיתיו מהרווארד כלי לבחינת הבחירות התזונתיות שלנו על בריאותנו ועל הסביבה.

פרופ' נעמי אורסקס

פרופ' נעמי אורסקס

נעמי אורסקס היא פרופסורית להיסטוריה של המדע ולמדעי כדור הארץ מאוניברסיטת הארוורד. אורסקס בוחנת במחקריה הקבלות בין מחלוקות שונות לאורך ההיסטוריה (עישון, החור באוזון וכדומה) לבין המחלוקת וההכחשה של פלגים מסוימים את שינוי האקלים. היא טוענת כי הפצת ספקות ובילבול הם האסטרטגיות המובילות את המתנגדים לאורך ההיסטוריה.

חברי הוועדה המארגנת

יו"ר הוועדה: פרופ' יואב יאיר - דיקן ביה"ס לקיימות, המרכז הבינתחומי הרצליה

ד"ר ‫נגה סטמבלר‬ - הפקולטה למדעי החיים, אוניברסיטת בר אילן 

ד"ר אור קרסין - החטיבה למשפט ציבורי, המחלקה לסוציולוגיה מדע המדינה ותקשורת, האוניברסיטה הפתוחה

ד"ר שירי צמח שמיר, ביה״ס לקיימות, המרכז הבינתחומי הרצליה, המרכז לחקר משאבי טבע וסביבה, אוניברסיטת חיפה

אילן כץ - חץ אקולוגיה והנדסה בע"מ

פרופ' דן יקיר - המחלקה למדעי הסביבה, מכון וייצמן למדע

פרופ' מרסלו שטרנברג - המחלקה למדעי הצמח, אוניברסיטת תל אביב

ד"ר קרני לוטן - בית הספר לקיימות, המרכז הבינתחומי הרצליה

פרופ' ערן פייטלסון - בית הספר המתקדם ללימודי הסביבה, האוניברסיטה העברית בירושלים

פרופ' אורית בן צבי אסרף - התכנית להוראת המדעים והטכנולוגיה באוניברסיטת בן גוריון בנגב

ד"ר עדי לוי - מנהל מדעי, האגודה הישראלית לאקולוגיה ולמדעי הסביבה

ד"ר נטע ליפמן - מנכ"ל, האגודה הישראלית לאקולוגיה ולמדעי הסביבה

עדי ברזון - רכזת אקדמית

הנחיות למרצים

למרצים בוועידה השנתית שלום,

אנו מודים לך על שבחרת להציג את מחקרך בוועידה השנתית למדע וסביבה, אשר תתקיים בתאריכים 11-10 ליולי במרכז הבינתחומי בהרצליה. אנו מזכירים לכם שההרשמה לכנס נפתחה ויש להירשם לכנס על מנת שתקצירכם יכלל בסדר היום של הוועידה. יתכנו שינויים קלים, אנא התעדכנו בסדר היום עד יומיים לפני הוועידה. אנא הזדרזו להירשם לכנס אם עדיין לא עשיתם זאת, לפי ההנחיות המצויות באתר הכנס.

ההרצאות:

לכל הרצאה מוקצה זמן של 12 דקות, ועוד 3 דקות שאלות ודיון. לא תתאפשר חריגה מהזמן המוקצה לכם בכדי לא לפגוע בלוח הזמנים ובהרצאות אחרות. כמו כן, לא יתאפשר שינוי סדר המרצים. כדי לראות את מיקומכם בתכנית בדקו את תוכנית הכנס שנמצאת כבר באתר שצוין לעיל. אם זו אחת הפעמים הראשונות שאתם מציגים מאמר בכנס אקדמי, אנו ממליצים בחום לבצע מספר חזרות על ההרצאה כדי לוודא שהיא לא מתארכת מעבר לזמן הקצוב. יושבי הראש יאלצו לקטוע הרצאה שתגלוש מעבר לזמן המוקצב.

ציוד:

בכל חדרי ההרצאה יעמוד לרשותכם מחשב המחובר למקרן ("ברקו") ולאינטרנט, וציוד הגברה לאלה המבקשים להקרין קטעי וידיאו. תאימות מחשבים: מערכת ההפעלה במחשבי הכנס היא חלונות 7, וגרסת האופיס המותקנת היא "אופיס 2007" .אנא הימנעו משימוש בתוכנות שלא תואמות חלונות, ושעשויות שלא לפעול כראוי בגלל בעיות תאימוּת עם המחשבים במקום. ראו להלן מידע על משלוח המצגות מראש. במקרה של דרישות טכניות מיוחדות, אנא הודיעו למזכירות הכנס לפחות שבועיים מראש. לא נוכל לספק ציוד הקרנה נוסף כמו מטול שקפים או מכשיר וידיאו. לא תהיה אפשרות להציג מהמחשבים הניידים האישיים של המשתתפים!

מצגות:

כחלק מהנגשת המדע לציבור – מטרה אשר אנו מובילים, אנו מבקשים כי כל ההרצאות וכל השקפים במצגת להיות בשפה העברית. (אלא אם אושר מראש אחרת). אנו הביאו את המצגות לוועידה בדיסק און קי. על מנת למנוע תקלות של הרגע האחרון, בהפסקה המקדימה את המושב שלכם, אתם מתבקשים לגשת לאולם בו שובץ המושב בו את מציגים, לפנות אל הסטודנט האחראי על האולם ולוודא כי מצגת ההרצאה מותקנת על המחשב ועולה כנדרש. באם במהלך המצגת אתם עושים שימוש במדיה נוספת כגון: סרטונים/ אודיו/ אתר אינטרנט, או פורמט אחר מפאוור פוינט, אנא וודאו כי הקישורים פעילים גם לאחר ההתקנה על מחשב אולם ההרצאה. אנא דאגו להגיע לאולם ההרצאות לפחות עשרים דקות לפני המושב כדי לוודא מראש את תקינות המצגת והתאמתה.

להתראות בכנס,

צוות האגודה

 
http://conference.isees.org.il/wp-content/uploads/2017/05/הנחיות-למציגי-פוסטרים-2017.pdf

הוראות הגעה

איך מגיעים?

לבאים ברכבת:

יש לרדת בתחנת הרצליה. ממסוף האוטובוסים ביציאה מהתחנה יעמדו לרשות באי הכנס שאטל בשעות: 8:00, 8:30, 9:00, 9:30 בשני ימי הכנס. או אוטובוס 8 (אחת לשעה) או 39 (כל חצי שעה), יש לרדת בתחנת "המרכז הבינתחומי/ אלתרמן" , להמשיך כ300 מטר מערבה, ולפנות שמאלה לעבר שער המרכז הבינתחומי.

לבאים באוטובוס:

מירושלים – סעו באוטובוס מספר 947, או 950, עד לתחנת "מסוף רעננה", ולאחר מכן קחו את אוטובוס 39 עד תחנת "המרכז הבינתחומי/ אלתרמן", המשיכו מזרחה כ- 200 מטר, ופנו ימינה לעבר שער המרכז הבינתחומי. למגיעים מצפון – יש לרדת במסוף רעננה ולהמשיך בקו 39 או 8 עד למרכז הבינתחומי לתחנת "המרכז הבינתחומי/ אלתרמן", או בתחנה המרכזית הרצליה ולהמשיך בקו 2 עד לתחנת "המרכז הבינתחומי/ אלתרמן".

שאטל מהרכבת ואליה:

לרשות באי הכנס יעמוד שאטל מתחנת רכבת הרצליה ועד למרכז הבינתחומי הרצליה. בשעות 8:00, 8:30, 9:00, 9:30. ובסיום הכנס בשעות: 17:00, 17:30, 18:00.

לבאים ברכב פרטי:

חניה תעמוד לרשות הבאים בכניסה למרכז הבינתחומי בהרצליה ברחוב כנפי נשרים, פינת נתן אלתרמן.  

שלטי הכוונה יכוונו את הבאים בכניסות השונות לקמפוס.

 

קישורים שימושיים

מרכז המידע של משרד התחבורה: http://www.bus.gov.il רכבת ישראל: http://www.rail.co.il מפת קווי התחבורה בגוש-דן: http://telaviv.busmappa.com/p/blog-page.html מידע באתר המרכז הבינתחומי: https://www.idc.ac.il/he/Pages/directions.aspx

 

דמי ההשתתפות בוועידה

מחיר מחיר לגמלאים מחיר לסטודנטים
מחירי הרשמה מוקדמת
יום אחד 450 240 170
יומיים 560 290 210
מחירי הרשמה מיום 8 ביולי והרשמה במקום
יום אחד 500 270 200
יומיים 610 320 230
הפחתת מחיר למי שאינו מעוניין להיות חבר אגודה 7% 7% 7%
* דמי ההשתתפות כוללים כיבוד בכל בעיה/שאלה ניתן לפנות אל: conference@isees.org.il

מדיניות ביטולים

  • ביטול השתתפות בוועידה עד 26.06.17 – החזר כספי מלא.
  • ביטול השתתפות בוועידה עד 03.07.17 – זיכוי חלקי בסך 50%.
  • ביטול השתתפות בוועידה עד 05.07.17 – זיכוי חלקי בסך 20%.
  • החל מיום 06.07.17 לא יהיה החזר כספי עבור ביטול השתתפות בוועידה.
  • החזר כספי כאמור ינתן בתנאי שישלח מייל עם הודעת הביטול לכתובת:aguda@isees.org.il. לא נוכל להתייחס להודעות ביטול בעל-פה.

יצירת קשר

הודעתך נשלחה בהצלחה

כתובת משרדי האגודה

קהילת ניו-יורק 19 (פינת דרך ההגנה) תל אביב, 6775323

טלפון 03-6200025 פקס 03-6090396 מייל info@isees.org.il

הוועידה בתקשורת

האיש שעוזר לציפורים לנדוד

אילו היו ציפורים אשר עפות מעל הים דוברות כבני אדם, הן היו שמחות בוודאי להיות נוכחות בשבוע הבא בטקס שבו יינתן לפרופ' יוסי לשם פרס על מפעל חיים, ולהביע את הוקרתן. זהו מפעל חיים המתמצה בדאגה לכך שציפורים יוכלו להמשיך לנדוד ולקנן, ולשמח את לבם של מיליוני צפרים, ושל עוד מיליונים רבים בכל רחבי העולם.

כתבה בעיתון "הארץ" על הענקת פרס על מפעל חיים מטעם האגודה הישראלית לאקולוגיה ולמדעי הסביבה לפרופ' יוסי לשם.

צילום: מוטי צ'רטר

 

כמה פחמן חסכתם ביום שני?

עמותת "יום שני ללא בשר" תציג במהלך הוועידה את המחשבון שפיתחו ושיסייע לארגונים להבין עד כמה הפחתת צריכת הבשר שלהם מאפשרת להם לחסוך בגזי החממה שהם פולטים.

"זווית - סוכנות ידיעות למדע ולסביבה" הכינה על המחקר כתבה, שהתפרסמה באתר וואלה!

 לתפוס כרישים בפייסבוק

עדי ברש ושירה סלינגרה יציגו בוועידה השנתית את מחקרן: שימוש במדיה חברתית ליצירת מאגר-נתונים אקולוגי על כרישים ובטאים בחופי הארץ.

"זווית - סוכנות ידיעות למדע ולסביבה" הכינה על המחקר כתבה, שהתפרסמה באתר Ynet.

 

שבוע מדע וסביבה בהרצליה

במהלך ימי הוועידה השנתית למדע ולסביבה 2017 (וגם אחריה) ייערכו ברחבי הרצליה שורה של אירועים, מפגשים וסיורים בנושאי מדע וסביבה ובהשתתפות מדענים שלוקחים חלק בוועידה.

הכניסה לאירועי שבוע המדע והסביבה בהרצליה תהיה בחינם וכולם מתאימים לקהל הרחב ולכל המשפחה.

אתם מוזמנים להירשם לפעילויות השונות ולהצטרף לחוויה:

וידאו מהכנס

להרשמה

ביום שישי, 7 ביולי, בשעה 24:00, הסתיימה ההרשמה לוועידה השנתית דרך אתר הוועידה.